پنج شنبه, 09ام تیر

شما اینجا هستید: رویه نخست تازه‌ها خبر کتاب «قرآن در شعر پارسی» رونمایی شد

خبر

کتاب «قرآن در شعر پارسی» رونمایی شد

مجموعه چهارجلدی «قرآن در شعر پارسی» که با سرپرستی امیراسماعیل آذر منتشر شده در خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) رونمایی شد.

JmksportShops , Chaussures, sacs et vêtements , Livraison Gratuite | Latest Nike Air Force 1 Shadow Trainer Releases & Direct Drops , IetpShops , nike tiempo leather turf 2010

به گزارش خبرنگار ادبیات و نشر ایسنا، امیراسماعیل آذر در این مراسم رونمایی درباره کتاب «قرآن در شعر پارسی» گفت: این کتاب چهار جلد است و شعر تمام شاعرانی که در هزاره گذشته در ارتباط با قرآن شعر سروده‌اند به همراه آیه مربوطه آورده شده است. ما برای این کتاب نزدیک به 400 دیوان را مورد بررسی قرار دادیم.

این مدرس دانشگاه و پژوهشگر ادبی درباره مشاوران کتاب «قرآن در شعر پارسی» بیان کرد: دکتر مهدی محقق که رئیس انجمن آثار و مفاخر فرهنگی هستند، دکتر حامد صدقی استاد دانشگاه تربیت معلم و دکتر توفیق سبحانی استاد بازنشسته ادبیات، مشاوران این کتاب بودند. دکتر غلامرضا جمشیدنژاد هم کار صحیح‌خوانی مجموعه را انجام داده و درواقع امضای نهایی تصحیح را ایشان می‌زدند.

او با بیان این‌که تدوین کتاب «قرآن در شعر پارسی» نزدیک به چهار سال به طول انجامیده است، اظهار کرد: نزدیک به 30 محقق در طول این مدت تمام تلاش خود را برای بهترین نتیجه به کار گرفتند.

گاهی اوقات 10 نفر شب‌ها تا 11 یا 12 شب کار می‌کردند و حتی شب را در دفتر می خوابیدند تا صبح زودتر کار را آغاز کنند.

مجری برنامه «مشاعره» تلویزیون با اشاره به استفاده از این کتاب در برنامه‌های مشاعره گفت: این مجموعه قرار است به مشاعره قرآنی تبدیل شود و کارها در تلویزیون در حال انجام است. هر کاری برای قرآن بتوان انجام داد، باید با بهترین کیفیت انجام شود.

او همچنین متذکر شد: سال‌ها در بخش‌های مختلف هزینه‌های میلیاردی برای قرآن شده، اما نتیجه‌ای نداده است. اما امروز چنین خروجی‌ای داریم. درواقع با این کار بخش ادبی قرآن در سینه‎های مردم جای می‌گیرد.

جلد اول «قرآن در شعر پارسی» شامل دیباچه، ارتباط شاعران روس همچون «الکساندر پوشکین» با قرآن، شیوه کار، شیوه انتخاب، کاربرد صنایع ادبی و حروف "آ" تا "پ" می‌شود. جلد دوم از "ت" تا " د"، جلد سوم از "ر" تا "ک" و جلد پایانی از "گ" تا "ی" را دربردارد.

«قرآن در شعر پارسی» امیراسماعیل آذر در چهار جلد با شمارگان 3300 نسخه و قیمت 220هزار تومان به اهتمام برادران فلاحتیان در نشر سخن منتشر شده است.

گزارش مشروح نشست رونمایی از این مجموعه که با حضور علی متقیان (مدیرعامل ایسنا) و با سخنان امیراسماعیل آذر، مهدی محقق، توفیق سبحانی، حامد صدقی و غلامرضا جمشیدنژاد همراه بود متعاقبا ارسال خواهد شد. نوش‌آفرین انصاری (دبیر شورای کتاب کودک و همسر مهدی محقق) و محمد فلاحتیان (پشتیبان کتاب) نیز در این مراسم حضور داشتند.

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

در همین زمینه