شنبه, 30ام تیر

شما اینجا هستید: رویه نخست یادگارهای فرهنگی و طبیعی یادمان گزارش تشریحی ـ تصویری مهر؛ حفاری غیرمجاز برای یافتن گنج در شهر تاریخی شوش

یادمان

گزارش تشریحی ـ تصویری مهر؛ حفاری غیرمجاز برای یافتن گنج در شهر تاریخی شوش

بیش از یک هفته از انتشار خبر حفاریهای غیرمجاز از سر صبر و حوصله در محوطه شهر پیشه‌وران شوش نگذشته است که حفاری دیگری در تپه جعفرآباد این محوطه نیز انجام شد.

75% - تسوق أونلاين في السعودية مع خصم 25 , أحذية ازياء رياضية الجري للرجال , adidas copa mundials in color today schedule 2016 , نمشي | FitforhealthShops - The Ultimate all festive nike running shop coupon code FAQ

به گزارش خبرنگار مهر، در چند روز اخیر حفاری غیرمجاز دیگری در محوطه جعفرآباد به عنوان یکی از مهمترین استقرارگاههای دشت شوشان در هزار پنجم قبل از میلاد مسیح و دیگر آثار مجاور آن انجام شد.

در مقبره یکی از سادات مهم منطقه به نام سید تفاخ که در بر روی تپه های جعفر آباد قرار دارد گودال عمیقی حفر شده و سنگ قبر سید را نیز از جا درآورده و به کناری انداخته اند شاید به این دلیل که گنجی بیابند!

این تپه به سه دوره تاریخی تقسیم شده است. دوره اول معماری چینه ای وخشتی داشته است. چند خانه از دوره دوم نیز حفاری شده که دیوارهای خشتی داشته اند و کف آنها نیز با خشت چیده شده بود.

سفالهای این تپه همگی از دوره سوزیانا هستند. در ضمن ادوات سنگی گوناگونی مانند هاون،سنگ ساب، تیغه،رنده و غیره از این تپه بدست آمده است.

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

در همین زمینه