چهارشنبه, 30ام خرداد

شما اینجا هستید: رویه نخست تازه‌ها خبر کارشناسان برجسته حوزه باستان‌شناسی و زبان‌های باستانی، سکه‌های ساسانی را بررسی می‌کنند

خبر

کارشناسان برجسته حوزه باستان‌شناسی و زبان‌های باستانی، سکه‌های ساسانی را بررسی می‌کنند

«دکتر ناصر نوروززاده چگینی» باستان‌شناس و «دکتر حسن رضایی باغ‌بیدی» استاد زبان‌های باستانی، در موسسه کتابخانه و موزه ملی ملک به بررسی سکه‌های ساسانی می‌پردازند.
به گزارش روابط عمومی موسسه کتابخانه و موزه ملی ملک، موقوفه آستان قدس رضوی، در این نشست تخصصی حوزه سکه‌شناسی که در روز یک‌شنبه 4 آبان 1393 خورشیدی از ساعت 15 برگزار می‌شود، کارشناسان برجسته حوزه باستان‌شناسی و زبان‌های باستانی، مسایل مربوط به سکه‌های ساسانی را برای علاقه‌مندان واشکافی می‌کنند.
«دکتر ناصر نوروززاده چگینی» باستان‌شناس در این نشست، سخنرانی خود را با عنوان «ساسانیان و سنت سکه‌زنی در پارس بعد از دوره هخامنشی» ارایه خواهد کرد. همچنین «دکتر حسن رضایی باغ‌بیدی» استاد زبان‌های باستانی دانشگاه تهران به عنوان دومین سخنران، درباره «گذار از سکه‌های سبک ساسانی به سکه‌های اسلامی در دو قرن نخست هجری» سخن می‌راند. در پایان این نشست، «احسان شواربی» پژوهشگر حوزه سکه، از تدوین کاتالوگ تحلیلی سکه‌های ساسانی کتابخانه و موزه ملی ملک، گزارشی مقدماتی ارایه خواهد کرد.
نشست سکه‌شناسی ساسانی و عرب‌ساسانی در روز یک‌شنبه 4 آبان 1393 خورشیدی از ساعت 15 در موسسه کتابخانه و موزه ملی ملک به نشانی «تهران، میدان امام خمینی، سردر میدان مشق، خیابان ملل متحد» برگزار می‌شود.

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

در همین زمینه