چهارشنبه, 30ام خرداد

شما اینجا هستید: رویه نخست تازه‌ها خبر برگزاری دوره آموزشی «خط ناخنی» در «کتابخانه و موزه ملی ملک»

خبر

برگزاری دوره آموزشی «خط ناخنی» در «کتابخانه و موزه ملی ملک»

علاقه‌مندان به هنرهای ایرانی- اسلامی می‌توانند با شرکت در دوره آموزشی «خط ناخنی»، یکی از جذاب‌ترین هنرهای ایرانی را فراگیرند.

به گزارش روابط عمومی و اطلاع‌رسانی «موسسه کتابخانه و موزه ملی ملک»، این نهاد فرهنگی در تداوم برگزاری دوره‌های آموزشی خود با هدف گسترش هنرهای ایرانی- اسلامی، دوره آموزشی «خط ناخنی» را برگزار می‌کند.

«خط ناخنی» یکی از شاخه‌های هنر خوش‌نویسی است که در آن، واژه‌ها به وسیله برجسته کردن یک کاغذ توسط ناخن شکل می‌گیرند. نگاره‌ها را اما نباید از یاد برد. طرح‌هایی مانند گل و مرغ نیز به شیوه «خط ناخنی» به زیبایی و بدون بهره‌گیری از هرگونه رنگ و قلم، روی کاغذ جاری می‌شوند؛ هنری که به تعبیر «آیدین آغداشلو» نقاش برجسته و پژوهشگر «از ابداعات ایرانیان در 300 سال گذشته است».

دوره آموزش خط ناخنی با رویکرد «خطوط اسلامی» و «گل و مرغ» در 12 جلسه توسط «ناصر جواهرپور» احیاگر و استاد خط ناخنی در ایران روزهای سه‌شنبه هر دو هفته یک‌بار از ساعت 14 تا 16 در مکان «موسسه کتابخانه و موزه ملی ملک» به نشانی «خیابان امام خمینی، محوطه باغ ملی» برپا خواهد شد.
علاقه‌مندان می‌توانند برای آگاهی از سرفصل‌های این دوره آموزشی و ثبت نام، با شماره‌های تلفن 66756775 و 09396751291 تماس بگیرند و یا به نشانی
این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید برای حوزه آموزش «موسسه کتابخانه و موزه ملی ملک» رایانامه بفرستند.

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

در همین زمینه