چهارشنبه, 30ام خرداد

شما اینجا هستید: رویه نخست تازه‌ها خبر کتابخانه و موزه ملی ملک، آیین گرامی‌داشت بعثت پیامبر اکرم (ص) را برگزار می‌کند

خبر

کتابخانه و موزه ملی ملک، آیین گرامی‌داشت بعثت پیامبر اکرم (ص) را برگزار می‌کند

کتابخانه و موزه ملی ملک، آیین گرامی‌داشت بعثت پیامبر اکرم صلی‌الله علیه و آله را به سنت جاری بر اساس سفارش حاج حسین آقا ملک در وقف‌نامه این گنجینه بزرگ برگزار می‌کند.

به گزارش روابط عمومی موسسه کتابخانه و موزه ملی ملک، موقوفه آستان قدس رضوی، آیین گرامی‌داشت بعثت پیامبر اکرم صلی‌الله علیه و آله، یکی از هفت جشن وقف‌نامه‌ای نخستین موزه وقفی- خصوصی ایران به شمار می‌آید که به سنت جاری و به موجب سفارش بنیان‌گذار و واقف کتابخانه و موزه ملی ملک هر سال برگزار می‌شود.

سخنرانی، منقبت‌خوانی و بازدید از نمایشگاه‌های کتابخانه و موزه ملی ملک، مهم‌ترین بخش‌های این آیین گرامی‌داشت را در سال 1396 خورشیدی دربرمی‌گیرند. میهمانان جشن، پیش از آغاز برنامه، در کنار بازدید از تالارهای آثار موزه‌ای، می‌توانند به تماشای نمایشگاه‌های «دوخت‌های سنتی»، هفت اقلیم؛ جغرافیا به روایت نسخه‌های خطی» و «امیر قبیله شعر؛ دیوان دست‌نویس سیدکریم امیری فیروزکوهی» بنشینند.

آیین گرامی‌داشت بعثت پیامبر اکرم صلی‌الله علیه و آله در روز دوشنبه 4 اردیبهشت فروردین 1396 خورشیدی ساعت 15 در موسسه کتابخانه و موزه ملی ملک برگزار می‌شود. کتابخانه و موزه ملی ملک از دوستداران فرهنگ و هنر ایرانی- اسلامی دعوت می‌کند در این آیین گرامی‌داشت حضور یابند. این گنجینه در محوطه تاریخی باغ ملی تهران به نشانی «میدان امام خمینی، سردر میدان مشق، خیابان ملل متحد» جای گرفته است.

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

در همین زمینه