پنج شنبه, 01ام آبان

شما اینجا هستید: رویه نخست یادگارهای فرهنگی و طبیعی زیست بوم آتش سوزی در جنگلهای ارسباران مهار شد - بی احتیاطی گردشگران علت وقوع حریق

زیست بوم

آتش سوزی در جنگلهای ارسباران مهار شد - بی احتیاطی گردشگران علت وقوع حریق

خبرگزاری مهر: آتش سوزی در جنگل های ارسباران که به خاطر بی احتیاطی گردشگران رخ داد، توسط نیروهای امدادی شهرستان کلیبر مهار شد.

به گزارش خبرنگار مهر، شامگاه جمعه آتش سوزی در جنگل های ارسباران در منطقه قره قوچ در اثر بی احتیاطی مسافران و گردشگران رخ داده بود که با همکاری مدیریت بحران شهرستان کلیبر، ماموران یگان حفاظت محیط زیست، اداره منابع طبیعی، آتش نشانی،هلال احمر، نیروهای بسیج و اهالی منطقه به طور کامل مهار شد.

رئیس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان کلیبر در گفتگو با خبرنگار مهر با بیان این مطلب اظهار داشت: در این آتش سوزی نیم هکتار از جنگل در آتش سوخت و هیچگونه تلفات انسانی در این آتش سوزی مشاهده نشد.

علی شاهد در ادامه از مسافران و گردشگران خواست از بر افروختن هر گونه آتش در داخل جنگل و داخل منطقه حفاظت شده خودداری و در صورت نیاز حتماَ بعد از اتمام کار به خاموش کردن آن به طور کامل اقدام کنند.

وی همچنین ادامه داد: از روشن کردن آتش نزدیک درختان خودداری کنند زیرا وجود گیاهان خشک در منطقه و گرمای هوا دو عامل اصلی وقوع آتش سوزی در جنگل ها و مراتع است.

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

در همین زمینه