جمعه, 07ام آذر

شما اینجا هستید: رویه نخست یادگارهای فرهنگی و طبیعی زیست بوم فرجی: 300 اصله چوب آلات جنگلی قاچاق در صومعه سرا کشف و ضبط شد

زیست بوم

فرجی: 300 اصله چوب آلات جنگلی قاچاق در صومعه سرا کشف و ضبط شد

خبرگزاری مهر: رئیس منابع طبیعی و آبخیز داری صومعه سرا از کشف و ضبط 303 اصله چوب آلات جنگلی قاچاق به حجم هفت متر مکعب از سوی حافظان انفال الهی در این شهرستان خبر داد.

به گزارش خبرنگار مهر، ابراهیم فرجی ظهر پنجشنبه در مصاحبه با خبرنگاران افزود: در عملیات های مستمر کنترل و بازدید از کارگاه های چوب بری استان 303 اصله چوب آلات جنگلی قاچاق به حجم هفت متر مکعب از سوی حافظان انفال الهی در حوزه  صومعه سرا کشف و ضبط شده است.

وی اظهارداشت: بر اساس ماده 42 قانون حفاظت و بهره برداری از جنگل ها و مراتع کشور با دستور مقامات قضایی صومعه سرا و همکاری نیروهای پرتلاش و مستعد یگان حفاظت منابع طبیعی شهرستان و همراهی مامور کلانتری 11 صومعه سرا از یک کارگاه چوب بری در روستای دوگور به مقدار هفت متر مکعب چوب آلات قاچاق  کشف و ضبط شد.

رئیس منابع طبیعی صومعه سرا گفت: این چوب آلات به صورت گرده بینه و گرده کاتین به تعداد 303 اصله و به حجم هفت متر مکعب از انواع گونه های توسکا، اوجا، انجیلی، ممرز، لرگ، افرا، بلوط و گردو بوده است.

وی افزود: چوب آلات مکشوفه با هدف تبدیل به تخته، پالت و جعبه سازی بدون داشتن سجع چکش مخصوص قطع و حمل و اخذ مجوز های لازم به ویژه پروانه بهره برداری جمع آوری شده بود که در راستای کنترل ها و بازدید های معمول که با اخذ نمایندگی و دستور مقام قضایی به صورت مستمر انجام می گیرد از سوی عوامل منابع طبیعی و آبخیز داری صومعه سرا کشف و تمامی مقطوعات مکشوفه به نفع دولت ضبط  و  به محوطه این اداره منتقل شد.

فرجی ادامه داد: با توجه به بازدید و تحقیقات انجام گرفته و ضبط چوب آلات قاچاق و همچنین بازجویی به عمل آمده از صاحب کارگاه مزبور بزه ارتکابی ایشان محرز و این اداره برابر قوانین و ضوابط  با تکمیل پرونده، فرد خاطی را برای رسیدگی قضایی و صدور رای اشد مجازات مقرره در ماده 42 قانون حفاظت و بهره برداری از جنگل ها و مراتع کشور و تبصره سه ذیل ماده یک قانون حفظ و حمایت از منابع طبیعی و ذخایر جنگلی کشور به مراجع قضایی معرفی کرده است.

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

در همین زمینه