چهارشنبه, 05ام آذر

شما اینجا هستید: رویه نخست یادگارهای فرهنگی و طبیعی زیست بوم 100 اصله درخت 30 ساله گز در بافق طعمه حريق شد

زیست بوم

100 اصله درخت 30 ساله گز در بافق طعمه حريق شد

خبرگزاري مهر: سرپرست اداره منابع طبيعي و آبخيزداري بافق از سوختن 100 اصله درخت 30 ساله گز در جنگلهاي دست كاشت بافق خبر داد.

ابوالفضل دلاوري پور در گفتگو با خبرنگار مهر اظهار داشت: اين آتش سوزي پس از دو ساعت تلاش بي وقفه نيروهاي آتش نشاني و نيروهاي منابع طبيعي بافق اطفا شد.

وي افزود: در پي تماس تلفني درخصوص وقوع حريق در جنگل هاي دست كاشت محور جاده بافق - يزد، بلافاصله نيروهاي اداره با هماهنگي نيروي انتظامي و آتش نشاني شهرستان بافق به محل اعزام شدند.

وي تصريح كرد: آتش سوزي در نواري بطول 200 متر در حاشيه جاده رخ داد كه با كمك نيروهاي مستقر در منطقه و با بيش از 2 ساعت تلاش بي وفقه، آتش بصورت كامل اطفاء و از پيشروي آن جلوگيري شد.

دلاوري پور علت حادثه را بي توجهي و سهل انگاري برخي افراد دانست و افزود: حفاظت و مراقبت از عرصه هاي منابع طبيعي در بخش جنگل، مرتع، بيابان و ... با توجه به سطح وسيع اين اراضي و همچنين نبود نيروي كافي براي گشت در عرصه ها تنها با مشاركت و همكاري مردم امكان پذير است.

وي ادامه داد: مردم به هنگام مشاهده قطع درختان در محدوده جنگل هاي طبيعي و دست كاشت، بوته كني در مراتع، برداشت غير مجاز گياهان دارويي و شن و ماسه، فعاليت هاي غيرقانوني اكتشاف معادن و راهسازي، تصرف و تجاوز به اراضي ملي و دولتي و نيز وقوع حريق  سريعاً اين اداره را مطلع نموده و يا با شماره رايگاه 1504 امداد جنگل و مرتع  تماس حاصل كنند.

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

در همین زمینه